Dat zelfstandig ondernemers loon naar werk krijgen is toch niet meer dan normaal? Helaas is dit in de creatieve sector niet vanzelfsprekend. De in 2019 gepubliceerde Fair Practice Code biedt de culturele sector een kader voor verbetering en een kritische blik.
Voor veel werkenden in kunst, cultuur en de creatieve sector is de arbeidsmarkt beroerd. De Fair Practice Code biedt de culturele sector een kader voor duurzaam, eerlijk en transparant werken. Het is een gedeelde verantwoordelijkheid: werkgevers, opdrachtgevers, werknemers, kunstenaars, zelfstandigen, ondersteuners, fondsen, bonden, organisaties en overheden moeten hiervoor de handen ineen slaan.
De komende tijd gaat FluXus met subsidieverstrekkers, opdrachtgevers en ander partners verder werken aan een gezonde arbeidsmarkt voor creatieven. Zodat een eerlijke waardering voor hun vakmanschap, zeggingskracht en uniciteit in onze samenleving inderdaad niet meer dan normaal wordt.
We houden je op de hoogte!
Podium de Flux heeft de intentie uitgesproken om naast haar samenwerking met andere culturele partners, voor het aankomend seizoen een gezamenlijk programma neer te zetten met Cultureel Centrum Bullekerk.
Vanaf 1 mei gaat de eerste FluXus Online Expo ‘Sonnetten en verhalen over bomen’ van start.
De Zaanse Regenboog maakt zich sterk voor een inclusieve maatschappij waarin iedereen zich thuis voelt. Precies waar FluXus zich ook sterk voor maakt. Ook bij ons wappert daarom tijdens ZaanPride de regenboogvlag!
Vanwege de bijzondere situatie dit schooljaar kunnen scholen gebruik maken van gratis busvervoer naar een voorstelling, excursie of externe workshoplocatie.