Roots aan de Zaan presenteert deze ongekend populaire Iers-Schotse band in de Pasveerzaal! Vanavond treden zij op met traditionele ‘celtic’ muziek.
Vijf decennia (en zeventig tournees in alleen al de VS) in de broekzak. En nu: een eenmalig concert in Nederland, waar anders dan bij Roots aan de Zaan: de Iers-Schotse formatie Boys Of The Lough is een instituut in de traditionele muziek. Het stempel Celtic Music is zo ongeveer door deze band vervaardigd. De Ierse en Schotse tradities komen tot leven door deze doorgewinterde, virtuoze muzikanten, en elk lid tapt uit het vaatje der eigen (gevarieerde) wortels.
Drie Ieren en een Schot: uit County Kerry komt Brendan Begley (accordeon, melodeon, zang), vanuit County Fermanagh is daar mede-oprichter Cathal McConnell (fluit, zang), gitarist Garry o’Briain komt uit County Clare en een afgezant uit het verre Noorden – Shetland – is violist Kevin Henderson. Cathal is lid van het eerste uur van deze band, waarvan ook o.a. Dick Gaughan (in een pril begin) en de eveneens uit Shetland afkomstige Aly Bain (ruim dertig jaar lang) deel uitmaakten.
Eenieder is ook nu een uitblinker op zijn instrument, als ensemble bereiken ze grote hoogten met hun natuurlijke, eerlijke manier van spelen, zonder elektrische instrumenten: dit is Iers/Schots – of zoals dat met een modern woord dus schijnt te heten, Celtic (soms ook met een vleug aan Noord-Amerikaanse tradities) – op zijn puurst. Soms melodieus complex, maar niettemin toegankelijk: verwacht geen stoffige museumstukken. De humor en interactie met het publiek mogen er ook best wezen, zoals eigenlijk wel te doen gebruikelijk in deze muziek: de knipoog is nooit ver weg.
Aanvang: 20.15 uur
Toegang: 18 euro (leden 12,-)
Locatie: Pasveerzaal, FluXus, Westzijde 148 (Muziekschool), Zaandam
Kaartjes via: rootsaandezaan@gmail.com
07.10.2023
in de Pasveerzaal van de FluXus muziekschool: Laïs, bestaande uit de engelachtige stemmen van Jorunn Bauweraerts en Nathalie Delcroix. Samen creëren ze een betoverende wereld vol magie, mysterie, erotiek, liefde, geweld en drama, vol geheimen en onzichtbaarheden.
04.11.2023
Roots aan de Zaan is op 4 november terug in de Pasveerzaal van de FluXus muziekschool! Dit keer met de Britse singer-songwriter Katie Spencer en jong talent Iona Lane.
22.04.2023
Eén van de grootheden van de Ierse folk begon zijn muzikale reis met Sweeney’s Men in de jaren zestig, een band die destijds de traditionele folk eigentijds maakte. Hij treedt op in de Pasveerzaal in Fluxus.
02.04.2023
Zondag 2 april in de Pasveerzaal: een Theatraal concert met Camadou & friends: Franse chansons, eigen composities, jazz, bossa-nova, poëzie op muziek van Chopin en meer!